Ako sa pripraviť na dobrý priebeh webinára

Na tomto mieste sa dozviete, čo by ste mali robiť pre dobrý priebeh pred webinárom.

DÔLEŽITÉ:  aby ste mali bezproblémový priebeh webinára, postupujte podľa týchto pokynov:


 1. Reštartujte počítač alebo mobilné zariadenie – uvoľníte tak prostriedky potrebné pre webinár.
  .
 2. Na vstup do miestnosti živého vysielania použite odkaz uvedený v potvrdzujúcom emaile, ktorý ste od nás dostali.
  .
 3. Obnovte stránku webinára (refresh) alebo sa znova pripojte (použitím linku z emailu) – ak webinár nevidíte alebo nepočujete alebo ste sa z akéhokoľvek dôvodu odpojili od webinára, budete chcieť obnoviť obrazovku kliknutím na tlačidlo modrého obnovenia na tmavom paneli v spodnej časti obrazovky, ako je uvedené aj nižšie.
  .
 4. Hoci väčšina prehliadačov funguje, odporúčame prehliadač Google Chrome.
  Prevezmite prehliadač Google Chrome pre váš DESKTOP alebo LAPTOP: https://www.google.com/chrome/browser/desktop/index.html
  Prevezmite prehliadač Google Chrome pre svoje mobilné zariadenie: https://www.google.com/chrome/browser/mobile/index.html
  ..
 5. Vaše internetové pripojenie – technológia webinárjam funguje takmer na akomkoľvek zariadení, ktoré je pripojené cez vysokorýchlostné internetové pripojenie (vrátane smartfónov a tabletov), ​​ale webinár je najlepšie sledovať a počúvať na zariadení s káblovým (ethernetovým), nie bezdrôtovým pripojením.
  .
  Ak sledujete webinár na bezdrôtovom pripojení, môžu sa vyskytnúť problémy s vyrovnávacou pamäťou a zasekávaním, či „rozpixelovaním“ obrazu alebo sa zobrazia rozmazané videá, a to najmä v priebehu niekoľkých prvých minút, alebo ak máte súčasne spustené ďalšie aplikácie.
  .
  Streamovanie videa je pre vaše internetové pripojenie veľmi náročné. Preto odporúčame vopred sa dohodnúť s ľuďmi, ktorí sa nachádzajú na rovnakom pripojení, aby počas trvania webinára nesťahovali veľké súbory alebo streamované videá (vrátane Netflix alebo Xbox live). Tým sa výrazne zlepší kvalita obrazu a zvuku.
  .
 6. Zatvorte ostatné programy – zatvorte všetky súbory, softvéry, aplikácie a prehliadače vo vašom zariadení okrem prehliadača, ktorý používate na zobrazenie webinára.
  .
  Tým sa zabezpečí, že nebudete mať žiadne konflikty v oblasti hardvéru alebo softvéru, ktoré by vás mohli odpojiť od webinára a uvoľníte tak čo najviac zdrojov vášho zariadenia, aby ste získali čo najlepšie zážitky zo sledovania.
  .
  Niektoré programy, ktoré môžu mať vplyv na kvalitu vášho obrazu sú tie, ktoré sa synchronizujú na pozadí (napríklad Dropbox, Google Drive alebo Evernote). Ak chcete dosiahnuť najlepšie výsledky, vypnite ich, kým webinár nekončí.
  .
 7. Ovládací panel pre účastníkov – počas webinára máte ovládací panel, ktorý vám umožňuje chatovať, v prípade problému obnoviť webinár a vypnúť chat.
  Viac informácií o týchto ovládacích prvkoch nájdete v ovládacom paneli účastníka (anglicky)
  .d
 8. Prihláste sa do živého vysielania zodvihnutím ruky (prihlásenie sa) – v prípade, ak sa rozhodneme pozvať hostí, aby sa pripojili na živý webinár (live).
  .
  Ak ste prihlásili, budete potrebovať kameru a mikrofón. Webová kamera bude fungovať. Musíte tiež používať slúchadlá alebo slúchadlá s mikrofónom. Inak môžete spôsobiť ozvenu pre divákov. Ak nemáte žiadnu z týchto možností, použite chat na položenie otázky a nedvíhajte svoju ruku.
  .
  Prečítajte si viac informácií o tom, ako požiadať o živý hovor (anglicky)